Get Adobe Flash player

Co znamená chemický peeling AHA a BHA

Chemický peeling je velmi starou vysoce účinnou metodou péče o pleť pomocí slabých až středně silných organických kyselin. První poznatky o této speciální kúře získali již již Egypťané. Dnes se používají zvláště ovocné kyseliny (většinou organické kyseliny typu AHA a BHA). Tyto kyseliny v různé míře podráždí pleť. Po stádiu podráždění následuje hojení. Nové buňky vznikající při hojení, nahrazují buňky poškozené, které před peelingem vykazovaly ESTETICKÝ DEFEKT - trudovitá pleť po akné, povrchové vrásky, poškození pleti po nadměrném slunečním záření.

AHA peeling je hraničním zákrokem na pomezí kosmetického ošetření a lékařské péče. Výsledek ošetření bývá velmi uspokojivý za předpoklad profesionálního výkonu a Vašeho zodpovědného přístupu po provedeném AHA peelingu.

AHA peeling může provádět pouze odborně proškolená kosmetička nebo lékař. Ověřte si, zda je Váš odborník v péči o pleť držitelem certifikátu pro AHA peeling.

Nová pokožka vyhlíží po AHA peelingu lépe a je zdravější, než pleť před peelingem.

 

Jaké jsou nejčastější důvody použití AHA a BHA peelingu

* poškození kůže po nadměrném slunění s tvorbou vrásek a nadměrným rohovatěním

* akné typu I a II s pustulami a komedony a trudovitá pleť

* změny a posuny pigmentu (pihy, hypo a hyperpigmentace po slunění nebo zánětu)

* stárnutí pleti

Chemický peeling AHA a BHA je bezpečnou lékařsko-kosmetickou metodou, která představuje hraniční ošetření mezi kosmetikou a léčivem.

Působení AHA a BHA na pokožku a škáru

Pusobeni do hloubky 200 mikronu

Výrazné zjemnění kůže po aplikaci AHA peelingu

Povrch kuze pred aplikaci a po aplikaci AHA

Jak se na peelingové ošetření AHA a BHA připravit

Ošetření se skládá z několika kúr povrchového AHA a BHA peelingu. 10 - 14 dnů před první kúrou budete používat G10 Zjemňující emulzi, která významně snižuje riziko případné nežádoucí reakce. Emulzi používejte 1-2x denně dle doporučení. Od počátku aplikace emulze se neopalujte a používejte pouze doporučenou kosmetiku.

Jak probíhá ošetření AHA peelingem SynCare?

Budete ošetřeni přípravkem G30 nebo G35 AHA obnovující peeling. Jedná se 30% nebo 35% roztok kyseliny glykolové (původem z cukrové třtiny) upravený na optimální pH. (U specializovaného lékaře můžete být ošetřeni i koncentracemi 50% a 70% AHA obnovujicí peeling.) Aplikace přípravku se zpravidla projeví svěděním a začervenáním. Dle reakce pleti a typu kúry bude roztok po 3 - 7 minutách neutralizován a odstraněn. Poté možný nepříjemný pocit na pokožce ihned ustane. Domluvíte si příští kúru. Následně budete používat po 2 dny indiferentní krém dle doporučení ošetřujícího specialisty a opět se vrátíte k používání přípravku G 10. V této době chraňte ošetřená místa před sluncem a jakékoliv nežádoucí reakce sdělte specialistovi.

 

Dbejte pokynu svého specialisty!